15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://www.skipiol.eu 300 true 0

Najlepsze bramy garażowe

Planując budowę domu czy też nabywając gotowy do zamieszkania dom, musimy zwrócić uwagę na miejsce, w którym będziemy parkować samochód. Od funkcjonalności garażu zależy komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku rodzaj bramy od garażu. Bramy garażowe mogą różnić się znacząco między sobą.

Ostatnimi laty na popularności zyskały bramy segmentowe. Dzięki temu, że nie zajmują wiele miejsca na podjeździe są idealne, gdy nie mamy zbyt wiele wolnej przestrzeni. Bramy garażowe tego typu mogą być montowane nawet na łuku. Po otwarciu bramy, chowa się ona w suficie i nie jest kłopotliwa. Jeżeli nie zależy nam na dodatkowym miejscu możemy zamontować bramę uchylną. Bramy uchylne zajmują nieco miejsca na podjeździe, często są obsługiwane manualnie. Bramy segmentowe obsługujemy za pomocą pilota.

Bramy garażowe powinny być dobrze zamontowane, ich mechanizm musi działać bez zarzutu. Zazwyczaj producent daje kilkuletnią gwarancję na bramy uchylne lub segmentowe.

Rodzaj bramy zależy od indywidualnych potrzeb, a także zasobności portfela. Raczej kupujemy u sprawdzonych sprzedawców, którzy dają wyżej wspomnianą gwarancję. W razie awarii bramy garażowej zgłośmy usterkę najwcześniej jak się da, ponieważ zwlekanie z naprawą może spowodować kolejne uszkodzenia.

Bramy garażowe powinny być wykonane z trwałych, nietoksycznych materiałów, a także współgrać z charakterem pozostałej zabudowy.
Bramy segmentowe mogą być nieco droższe niż bramy uchylne, ale warto pomyśleć o komforcie jaki daje konkretny wybór bramy. Nie zapominajmy też o konserwacji urządzenia, dzięki czemu będzie ono działało długo i sprawnie.

Poprzedni artykuł
Nadzór inwestorski w Chorzowie