15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://www.skipiol.eu 300 true 0

Nadzór inwestorski w Chorzowie

Zbudowanie własnego domu to od dawien dawna marzenie ogromnej części mieszkańców Polski. Każda chyba rodzina wolałaby aby jej dzieci wychowywały się w jak najkorzystniejszych warunkach, by miały do dyspozycji własne pokoje oraz miejsce do zabawy w ogrodzie koło domu. Poza tym nie wszystkich zadowala oferta gotowych domów czy apartamentowców bo mają swoje potrzeby, jakie mogły nie zostać uwzględnione w takich projektach.

Jednocześnie proces budowy domu od postaw może przerażać. Jest to tak ogromne przedsięwzięcie, że nikt nie chce robić tego na przysłowiowe „łapu-capu”. To wielkie zobowiązanie gdyż jest to albo inwestycja majątku całego życia, albo też perspektywa spłacania kredytu zaciągniętego na budowę aż do późnej starości. Ktokolwiek może stara się zabezpieczyć na każdym froncie.

W większości przypadków w grę nie wchodzi budowanie domu własnymi siłami. Wynajmuje się jakąś małą firmę budowlaną. Niestety, nigdy nie mamy pewności czy właściciel takiej firmy nie jest jakimś „Januszem biznesu” i wolimy patrzeć mu na ręce. Mamy pod tym względem nawet odpowiedni narzędzie ustanowione przez prawo. Możemy bowiem wynająć inspektora nadzoru inwestorskiego, który będzie weryfikował postępy budowy i jakość prac budowlanych.

Przypuśćmy, że chcemy wybudować się w Chorzowie, mamy już działkę, projekt i pozwolenie na budowę. Zaangażowaliśmy firmę budowlaną z polecenia znajomych i teoretycznie nie powinno być z nią problemów. Ale jako ludzie, którzy wcale nie muszą się znać na budowie domów możemy zatrudnić człowieka zajmującego się nadzorem inwestorskim w Chorzowie, jako specjalistę który będzie naszą prawą ręką podczas budowy.

Inspektor nadzoru, jako człowiek nie związany z firmą budowlaną, nie ma interesu w przymykaniu oka na jakiekolwiek nieprawidłowości. Wprost przeciwnie, działając w interesie mocodawcy, czyli inwestora, inspektor nadzoru budowlanego ma za zadanie wyłapać wszelkie usterki i doprowadzić do ich naprawienia. To niezwykle opłacalne z punktu widzenia inwestora. Wykładając wielką sumę pieniędzy na budowę, liczy on iż dom będzie wolny od wad. Taką gwarancję dać mu może właśnie inspektor nadzoru.

Poprzedni artykuł
Własna firma – usługi budowlane